Színes ételek

Színes ételek

Palágyi Adrienn
2020.01.22.

egnap este SZÍNEKET akartam enni!

Paradicsomos húsgombóc, főtt burgonya és édesburgonya, lilakáposzta salátával és zöldsalátával (és néhány szem kapribogyóval)

Szinte mindig javasoljuk az élénk színű növényi ételek fogyasztását. A színanyagok (pl. flavonoidok) bevitele jótékony hatással van a vércukor- és inzulinszintünkre, illetve védelmet nyújthat szervezetünknek egyes krónikus gyulladásokkal szemben.

Minden étkezéshez kerüljön a tányérunkra valami zöld (és akár nyers) is, pl. saláták, leveles zöldségek (pak choy, spenót), brokkoli, avokádó formájában.
No meg ugye fermentált zöldségek…

Hasznos tipp: Sütés helyett érdemes gyakrabban főzni és párolni az ételeinket (ebben a receptben a húsgombóc és a burgonya/édesburgonya is főzéssel készült), mert így kevesebb AGE-t, azaz előrehaladott glikációs végterméket viszünk be.

Fontos, hogy nők esetében legtöbb esetben (hosszútávon) ne legyen napi 120-140 g alatt a keményítő- és rostbevitel, gyermekvállalási célok szempontjából is a napi 140-220 g az ideális (ugyancsak legtöbb esetben és egészségsport mellett).

Igyekezzünk teljes értékű szénhidrátokat fogyasztani és nem az (ultra)feldolgozott formákat, (pl. lisztek, keményítőkivonatok, hozzáadott cukrok, üdítők) ezzel is csökkentjük a glikémiás terhelést.

Ehhez hasonló hasznos és további komplex információkkal készülünk a csütörtöki Inzulinrezisztencia előadásunkon is (már csak ÉLŐ-ONLINE jegyek kaphatók!) és a február 13.-i Carmenta Várandósság Fórumesten!

Várunk mindenkit sok szeretettel!

CARMENTA: https://www.facebook.com/events/535261053777626/

IR:
https://taplalkozasbeallitas.hu/inzulinrezisztencia-komple…/

Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!