Alkalmazott táplálkozástudományi ismeretek
ONLINE IR PROGRAM
“RÉS A PAJZSON” 2020
Egy kis nyárias saláta ötlet
Gyorsan elkészíthető, mégis izgalmasabb mint egy szimpla saláta.
Colitis ulcerosa és bizonyos gyógynövények
Boswellia kivonat (tömjénfa). Jelenlegi álláspont szerint a leukotriének szerepet játszanak a colitis ulcerosa gyulladásos folyamataiban.
Az inzulin alternatívája is lehet?!
Japán kutatók vizsgálatai szerint a fokhagymában olyan anyag található, amely a cukorbajos egerekben csökkenti a magas vércukorszintet. A sikeres állatkísérletek után cukorbetegek bevonásával tervezik a tudományos munka folytatását.
Évek óta tervben lévő projektünk hamarosan megmutatja magát!
Az első Táplálkozás-Beállítás szakácskönyv több mint 70, kézzel válogatott recepttel és képpel nemsokára elérhető lesz a webshopban.
A bél egyik fő funkciója, hogy helyet biztosít a szervezet immunrendszerét képező szövetek 70%-nak! Ezek úgynevezett limfoid szövetek, melyek közvetlenül a bélrendszerhez kapcsolódnak. Tapasztalataink szerint a limfoid szövetek elváltozásaira a teljes vérképből is lehet már következtetni. Több különböző szövetről beszélünk, melyek olyan immunsejteket tárolnak és “érlelnek”, mint a limfociták, ők az immunrendszer leghatékonyabb várvédő katonái, […]
A bél egyik fő funkciója, hogy helyet biztosít a szervezet immunrendszerét képező szövetek 70%-nak! Ezek úgynevezett limfoid szövetek, melyek közvetlenül a bélrendszerhez kapcsolódnak. Tapasztalataink szerint a limfoid szövetek elváltozásaira a teljes vérképből is lehet már következtetni. Több különböző szövetről beszélünk, melyek olyan immunsejteket tárolnak és “érlelnek”, mint a limfociták, ők az immunrendszer leghatékonyabb várvédő katonái, strukturális eltérésükből látható, ha nincs egyensúly a vékonybélben.
Tudjuk emellett, hogy mind a tireotropin-felszabadító hormon (TRH), mind pedig a pajzsmirigyserkentő hormon (TSH) befolyásolja a bélrendszer limfoid szöveteinek egységét és épségét… és vica versa. A bélbaktériumok kevésbé ismert és hihetetlenül alulkutatott funkciója az inaktív T4 pajzsmirigyhormon átalakítása T3 hormonná, a pajzsmirigyhormon aktív formájává. Figyelem! A T4 legalább mintegy 20%-a alakul T3-má az emésztőrendszerben!
Ehhez a különleges és többlépcsős konverzióhoz szükség van egy bél-szulfatáz nevű enzimre…
A bél-szulfatáz enzimet pedig nem mások, hanem a barátságos és egészséges bélbaktériumok termelik… illetve a legtöbb esetben csak termelnék, hiszen nincsenek jelen. A bélrendszer diszbakteriózisával (azaz a baktériumok egyensúlytalanságával) nem foglalkozik se az endokrinológus, se a belgyógyász és a nőgyógyász se, holott a rossz bélműködéssel küszködő embereknél igen gyakran jelentkeznek pajzsmirigy-működészavarral összefüggő tünetek, számos alkalommal úgy, hogy laborértékeik normálisak (és most abba nem mennék bele, hogy ki-mit tekint normálisnak! Mert ezt nem a megadott referenciatartomány dönti el!). A fenti ábra megint csak vica versa is igaz… A vékonybél-regenerációjához és a vastagbél-mikroflórájának támogatáshoz igyekszünk segítséget nyújtani speciális “Főzőtanfolyamunkon”.
A bél gyulladása (amit én “belső stresszfaktornak” nevezek) szintén csökkenti a T3 szintet, emellett sajnos a mellékvese által termelt kortizol szintet pedig jelentősen emeli. Mi ez, ha nem egy komoly belső stressz?!
Emellett nem győzöm felhívni a figyelmet a gyomorsav-hiány okaira és következményeire. A gyomorsav-hiány növeli ugyanis a bél áteresztőképességét, fenntartja a gyulladások és a fertőzésekkel szembeni ellenállóképesség is jelentősen csökken. Egyértelmű a kapcsolat a gyomorsavhiány súlyossága és az autoimmun eredetű pajzsmirigy betegségek között is. A gyomorsav-hiány meghatározására számos módszert használunk, és kifejlesztettünk egy olcsóbb laborelem-vizsgálatot is. A gyomor funkcionális megerősítése összetett feladat, azonban nagyon fontos pajzsmirigy zavarok esetében. Ebből kifolyólag sem preferálom azt az egy “egy-kaptafa” közegészségügyi javaslatot, hogy a “kedves páciens” egyen sokszor, de keveset… teljesen mindegy, hogy honnan indul ki a kihívása… Egyen sokszor, keveset! Persze, és így minden felesleges étkezéssel további gyomorsavat veszít, ami hamarosan egy önmagát katalizáló ördögi körré válik… minél kevesebb a gyomorsav ugyanis, annál rosszul zár a gyomorkapu… és annál gyulladtabb a patkóbél…
Még nincs fiókod? Regisztrálj Most!
Vissza a Bejelentkezéshez
Örülünk, hogy itt vagy, nézz körül!
A megadott e-mail címre küldjük az ideiglenes jelszavad
Biztosan törölni szeretnéd a Profilod?
Profil törlése
Sajnáljuk hogy így döntöttél. Reméljük, hogy mihamarabb viszonlátunk
Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!