Alkalmazott táplálkozástudományi ismeretek
ONLINE IR PROGRAM
“RÉS A PAJZSON” 2020
Egy kis nyárias saláta ötlet
Gyorsan elkészíthető, mégis izgalmasabb mint egy szimpla saláta.
Colitis ulcerosa és bizonyos gyógynövények
Boswellia kivonat (tömjénfa). Jelenlegi álláspont szerint a leukotriének szerepet játszanak a colitis ulcerosa gyulladásos folyamataiban.
Az inzulin alternatívája is lehet?!
Japán kutatók vizsgálatai szerint a fokhagymában olyan anyag található, amely a cukorbajos egerekben csökkenti a magas vércukorszintet. A sikeres állatkísérletek után cukorbetegek bevonásával tervezik a tudományos munka folytatását.
Évek óta tervben lévő projektünk hamarosan megmutatja magát!
Az első Táplálkozás-Beállítás szakácskönyv több mint 70, kézzel válogatott recepttel és képpel nemsokára elérhető lesz a webshopban.
“Az a stresszhelyzet pedig, amelyik rosszabbá teszi az IBS tüneteit, szintén hatással van a bélflórára. (F) Úgy tűnik, a stresszhatások elsősorban a Lactobacillusok mennyiségének csökkentését idézhetik elő. (F)Megállapítható tehát, hogy a bél–agy–mikrobiom tengely kapcsolatban van a HPA- (stressz-)tengellyel, minden bizonnyal a bolygóidegen (vagus nervus) keresztül. Nem kompetenciánk eldönteni, melyik tényező a domináns, azonban az egyik vagy másik tengelyen bekövetkezett változások külső és belső stresszhatást eredményeznek. A bélrendszerünk állapota az agy és a viselkedés kulcsszabályozójának tűnik, befolyásolja a normális agyműködést, illetve az agy tápanyagellátását is, valamint számos pszichiátriai állapothoz kapcsolódhat. (F)A béldiszbiózis olyan közvetlen tényező, amely kimutathatóan hat a bél–agy–mikrobiom tengely megfelelő működésére; a bélflóra egyensúlya pedig a mentális egészségi állapotunk fenntartásához is hozzájárul. (F)” – idézet az “Alacsony FODMAP-étrend. Elmélet és gyakorlat” című könyvből
FORRÁSOK:Foster JA, Rinaman L, Cryan JF. (2017): Stress & the gut-brain axis: Regulation by the microbiome. Neurobiol Stress 2017 Mar 19; 7:124–136.Oświęcimska J, Szymlak A, Roczniak W, Girczys-Połedniok K, Kwiecień J. (2017): New insights into the pathogenesis and treatment of irritable bowel syndrome. Adv Med Sci 2017 Mar; 62(1):17–30.Liang D, Longgui N, Guoqiang X. (2019): Efficacy of different probiotic protocols in irritable bowel syndrome: A network meta-analysis. Medicine (Baltimore) 2019 Jul; 98(27):e16068.Clapp M, Aurora N, Herrera L, Bhatia M, Wilen E, Wakefield S. (2017): Gut microbiota’s effect on mental health: The gut-brain axis. Clin Pract 2017 Sep 15; 7(4):987.
https://www.jaffa.hu/alacsony-fodmap-etrend
Még nincs fiókod? Regisztrálj Most!
Vissza a Bejelentkezéshez
Örülünk, hogy itt vagy, nézz körül!
A megadott e-mail címre küldjük az ideiglenes jelszavad
Biztosan törölni szeretnéd a Profilod?
Profil törlése
Sajnáljuk hogy így döntöttél. Reméljük, hogy mihamarabb viszonlátunk
Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!