10 Élelmiszeripari adalék

10 Élelmiszeripari adalék

10 ÉLELMISZERIPARI ADALÉK (E-számokkal feltüntetve) amiket nagyon-nagy ívben KERÜLNÖTÖK KELLENE, ha meg akarjátok magatokat kímélni egynéhány daganatos és autoimmun megbetegedéstől vagy csak szeretnétek megszüntetni az eddig kideríthetetlen, de folyamosan fennálló allergiás tüneteiteket. Kezdjük ott, hogy feldolgozott élelmiszer nem létezik adalékok nélkül, melyből manapság 3-4000-et használnak nap, mint nap… tehát ami “szépen” be van csomagolva, arra […]

Palágyi Adrienn
2015.03.01.

10 ÉLELMISZERIPARI ADALÉK (E-számokkal feltüntetve) amiket nagyon-nagy ívben KERÜLNÖTÖK KELLENE, ha meg akarjátok magatokat kímélni egynéhány daganatos és autoimmun megbetegedéstől vagy csak szeretnétek megszüntetni az eddig kideríthetetlen, de folyamosan fennálló allergiás tüneteiteket.

Kezdjük ott, hogy feldolgozott élelmiszer nem létezik adalékok nélkül, melyből manapság 3-4000-et használnak nap, mint nap… tehát ami “szépen” be van csomagolva, arra már rávetül(hetne) a gyanú árnyéka…
Melyek a legkönnyebben felismerhető és kiiktatható élelmiszeripari adalékok? Amiket a következőkben felsorolok, azok orvosilag és egészségügyileg is nagyon “kérdőjelesek”… hogy finoman fogalmazzunk!
1: Nátrium- és kálium-glutamát (közismert nevükön ízfokozók): E-621 és E-622.

2: Aszpartám (a diétás termékek és az ízesített fehérje-porok alapanyaga, koffeinnel együtt a legveszélyesebb): E-951.

3: Aceszulfám-K (az aszpartámmal közösen vagy önállóan használják, főleg rágógumikban, édességekben, édes-savanyú szószokban, energia italokban, stb.): E-950.

4: Fehér cukor (kristály, por formában vagy utólag barnára színezve, teljesen mindegy. Finomított cukorból nem létezik egészséges… és minden cukor finomított, amíg nem a friss cukornádat rágcsálod).

5: Színezékek (elsősorban a kék, vörös, sárga és zöld): E-133, E-124, E-110, E-102 és társaik. Figyelem: kozmetikumokban is jelen vannak!

6: Transzzsírok (részben vagy egészben hidrogénezett növényi olajok, például az összes margarin, növényi alapú sütőzsír és a többi: külön E-számuk nincsen, de el kell olvasni az összetevőket.

7: Szójaliszt és szójafehérje-koncentrátum (az olcsó májasokban és virslifélékben alapanyag, de láttam már előrecsomagolt darált húsban is. Kekszekből és pékárukból sem szokás kihagyni manapság): E-számot ide sem tudok rendelni, maradt az olvasás.

8: Káliumozott sók (pácoláshoz használt sókban, fűszerkeverékekben és nem tisztázott/ellenőrzött minőségű asztali sókban szokás használni): egy példa E-508 avagy Kálium-klorid.

9: BHA, BHT és gallátok (süteménykeverékek, gabonaalapú snackek, levesporok, fűszerkeverékek, rágógumik és kozmetikumok): E-320, E-321 vagy a gallátok E-310, E-311, E-312.

10: Nátrium- és kálium-benzoát ( egy-egy “szuper“ tartósítószer): E-211, E-212 valamint nagytestvérük az E-210 is. A benzoátok a bélben felszívódnak… a vesét is terhelik. Hosszú ideig tartó fogyasztás esetén bélrendszeri panaszokat, görcsöket és végül idegrendszeri károsodását okoznak.

Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!